اخذ ویزای برزیل

اخذ ویزای برزیل : برزیل کشوری پهناور و گسترده قاره آمریکا می باشد که افراد زیادی از طریق اخذ ویزا های گوناگون مهاجرتی به این کشور مسافرت نمایند ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای برزیل با ویزاکار – اخذ ویزای آمریکا همراه باشید:

چگونگی اخذ ویزای برزیل برای ایرانیان

اخذ ویزای توریستی برزیل

افرادی که قصد دارند برای گردش به کشور برزیل سفر کنند باید اخذ ویزای توریستی درخواست نمایند . شخصی بیشتر از زمان اعتبار ویزا نمی تواند در برزیل بماند یا کار کند.

اخذ ویزای برزیل

اخذ ویزای برزیل

اخذ ویزای برزیل به واسطه سفارت جمهوری فدراتیو برزیل در تهران به صورت سه ماهه انجام می گردد و در کشور برزیل امکان تمدید آن وجود ندارد . برای تقاضای روادید برزیل حضور شخص ضروری نیست و مصاحبه ی صورت نمی گیرد. وکیل یا نماینده متقاضی می تواند برای گرفتن ویزا یا تحویل مدارک اقدام نماید.

آدرس سفارت برزیل در تهران به نشانی زیر می باشد:آدرس سفارت برزیل در تهران : خیابان ولی‌عصر، خیابان زعفرانیه، خیابان بهار، نبش خیابان یکتا، شماره ٢.
تلفن: ٢٢٧٥٣١٠٨-٠٢١ و ٢٢٧٥٣٠١٠-٠٢١

اولین مرحله برای اخذ ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.

توجه

به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک اخذ ویزای برزیل زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای برزیل

در زمان تحویل مدارک باید هر از کدام از آنها یک کپی تهیه شود ، بعد از اینکه مدارک تطبیق داده شد اصل مدارک به شما داده می شود و تمامی کپی های شما در پروندتان در سفارت برزیل باقی خواهد ماند . همه ی مدارک فارسی باید به صورت رسمی ترجمه انگلیسی شوند و همچنین وزارت امورخارجه آنها را تایید نماید.

۱)شناسنامه ایرانی

۲)گذرنامه: گذرنامه باید حداقل از زمان پایان ویزای درخواستی ۶ماه بیشتر باشد. کپی را باید از صفحه یک تا پنج گذرنامه و از صفحه های که مهر روادید دارنده تهیه گردد.

۳)سه قطعه عکس رنگی (ویژگی های که برای عکس لازم است شامل عکس رنگی باشد، تمام رخ ، با ظاهر فعلی شخص متقاضی همخوانی داشته باشد ، کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد، ابعاد آن ۴۰*۶۰باشد ، فاصله بین سطح بالای سر و چانه در تصویر ۳۲ میلی متر باشد.)

۴)آدرس مکان سکونت شخص ، شغل و محل کار متقاضی باید به صورت دقیق و کامل باشد.

۵)اگر شخص مشغول به کار باشد باید مدارکی را نشان دهد که شغل و اعتبار شغلی شخص را نشان دهد مثل کپی روزنامه رسمی ، گواهی اشتغال به کار به نام مسافر، پروانه کسب، میزان حقوق دریافتی ، تاریخ مرخصی که با تاریخ رفت و برگشت تطبیق داشته باشد.

۶)اگر شخص از کار بازنشسته باشد گواهی بازنشستگی لازم است.

۷) در صورتی که شخصی در هر مقطعی اشتغال به تحصیل باشد باید مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده مشغول به تحصیل بودن آن در ایران باشد مثل کارت دانشجویی معتبر و گواهی اشتغال به تحصیل

۸) اسناد رسمی منابع مالی؛ گواهی حساب بانکی به اسم متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب( مقدار موجودی همراه با صورت گردش حساب)

۹) رضایت نامه محضری پدر برای اجازه ی فرزندان همراه در گذرنامه ی مادر

۱۰)اصل بلیط رفت و برگشت به مقصد برزیل همراه با کپی آن

۱۱)اصل تاییدیه رزرواسیون هتل در برزیل برای همه ی مدت اقامت آن همراه با کپی(بررسی نمودن مدارک برای صادر شدن روادید یک هفته زمان می برد ، البته این امکان وجود دارد که این زمان از میزان تعیین شده بیشتر طول بکشد ، در صورتی که بعد از دو هفته پس از تحویل دادن مدارک عمومل مشخص می شود که فرد می تواند ویزای توریستی دریافت کند یا خیر.

هزینه صادر شدن ویزا ۱۰۰دلار می باشد ولی این امکان وجود دارد که با توجه تاریخ سفر تغییر نماید.

اخذ ویزای دانشجویی برزیل

برای افرادی که قصد اخذ ویزای برزیل را دارند ، حتما ویزای VITEM-4 لازم است که برای درخواست دادن این ویزا باید به سفارت برزیل در تهران مراجعه کنند. اگر میخواهید ویزای دانشجویی برزیل تهیه نمایید باید مدارک زیر را آماده کنید.

۱٫ دو قطعه عکس ۲ در ۲ با زمینه سفید

۲٫ تکمیل ۲ فرم درخواست ویزا در مکان سفارت

۳٫ فرم پذیرش از دانشگاه

۴٫ گواهی سوئ پیشینه از پلیس ایران

۵٫ ارائه گواهی حساب بانکی از فرد دانشجو یا والدین

۶٫ پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

۷٫ ارائه انگیزش نامه و نوشتن دلایل سفر به برزیل

 

همه ی مدارک که تحویل داده می شوند بعد از بررسی و در صورت نداشتن هیچ گونه نقصی در پرونده برای گرفتن ویزای دانشجویی بین ۱۵ تا۲۰ روز کاری به واسطه ایمیل و شماره متقاضی به اطلاع دانشجو خواهد رسید.

درخواست ویزا مبلغ ۱۸۰ دلار آمریکا داشته است .

 آدرس سفارت برزیل: تهران ، خيابان سرلشگر فلاحي (زعفرانيه)، خيابان بهار، نبش خيابان يکتا، پلاک ۲۶
تلفن تماس: ۲۲۷۵۳۱۰۸ – ۲۲۷۵۳۱۰۹ – ۲۲۷۵۳۱۱۰ (۰۲۱)

روزهای کاری سفارت: يکشنبه تا چهارشنبه، ساعت ۹ تا ۱۴

اخذ ویزای کاری برزیل

برزیل یکی از شرقی ترین کشورهای قاره آمریکا می باشد و منطقه ی گسترده ی را بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر داشته است ، این کشور با کشورهای بولیوی، اروگوئه ، پاراگوئه ، پرو، کلمبیا ، سورینامو فرانسه ، گویان ، ونزوئلا هم مرز می باشد . در اصل برزیل به جز اکوادورو شیلیبا همه ی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک داشته است.

برزیل دارای زمین های وسیع کشاورزی و جنگل های استوایی می باشد که به عنوان قدرتمند ترین اقتصاد آمریکایی جنوبی به شمار می رود به دلیل اینکه منابع طبیعی گسترده و غنی داشته است.

برزیل مستعمره ی پرتغال می باشد و تنها کشور از قاره آمریکا است که مردم در آن به زبان پرتغالی صحبت می کنند . برزیل یک کشور چند ملتی است و جمعیت های آن از نژادهای مختلفی مانند سرخ پوستان آمریکایی، آسیائیان ، آفریقاییان و اروپایی تشکیل شده است.مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم می باشد.

در برزیل تنوع آب و هوایی زیادی وجود داشته است اما قسمت وسیعی از آن گرمسیری می باشد و از جنگل های بارانی آمازون که در حوزه آب زیر رود آمازون پوشیده شده اند ، به وجود آمده است.

با این وجود برزیل دارای پنج آب و هوای گرمسیری در مرکز ، کوهستانی ، نیمه خشک در شمال شرقی و همچنین معتدل در جنوب و استوایی در شمال می باشد .

در شمال این کشور آب و هوای استوایی به صورت شاخص وجود دارد ، به صورت واقعی این منطقه فصل خشک نداشته است و در اصل فصل خشک در برزیل از فصل بارانی دارای بارش کمتری می باشد ، در صورتی که مقدار بارش آن نیز قابل توجه می باشد.

برزیل با وجود اینکه بخش های وسیع و توسعه یافته کشاورزی ، معدن ، تولید ، خدمات و نیروی کار دارد دارای بخش تولید ناخالص داخلی بیشتر از دیگر کشورهای آمریکای لایتن می باشد و همین امر سبب شده تا به عنوان قدرت اقتصادی شناخته شود .

برزیل در حال بالا بردن حضور خود در بازارهای جهانی می باشد. تجهیزات برقی ، هواپیمای دارای بال، قهوه ، وسایل نقلیه ، فولاد ، آب پرتغال ، کفش ، گوشت ، منسوجات و سنگ معدن آهن از مهم ترین صادرات برزیل می باشند.

نظام آموزشی کشور برزیل

با توجه به اینکه هر ساله تقاضای زیادی برای آموزش های تکمیلی دربرزیل وجود دارد و مکان های آموزشی کم است ولی بازهم دانشگاهها و کالج ها ، موسسه های خصوصی و دولتی در برزیل باید امتحان ورودی را اجرا کنند.ممکن است پس از تکمیل یک دوره کامل آکادمیک ، دانشجویان مدرک لیسانس بگیرند و همچنین این امکان وجود دارد که بسته به سطح آموزشی خود یکسال دوره آموزش اضافی لازم داشته باشند.

هم اکنون در برزیل بیشتر از هزار دوره کارشناسی ارشد و دکتر وجود دارد که اکثر این دوره ها در دانشکده های بسیار عالی هم سطح با موسسه های مشابه در اکثر کشورهای پیشرفته برگذار میشوند علاوه بر اینها نظام آموزشی برزیل با آمریکا مشابه می باشد ، لازم است بدانید که آموزش دانشگاهی در فدرال، شهرستان ، ایالت ، دانشگاههای خصوصی و دیگر موسسه ها وابسته به موسسات و فدراسیون های مستقل ارائه می شود.

دانشگاه ها تشکیل شده از مدارس و دانشکده ها هستند که بر پایه دپارتمانی که دارند سازمان داخلی آنها برقرار می باشد که با دانشکده ها مراکز و مدارس مرتبط می باشند.

باید بدانید که زبان رسمی این کشور ، زبان برزیلی و پرتغالی است و بسیاری از دانشگاه های این کشور در برخی از رشته ها به شکل زبان انگلیسی برگزار می شوند و اگر دانشجویی قصد تحصیل در کشور برزیل را داشته باشند باید پیش از آن به زبان رسمی موجود در این کشور تسلط پیدا کند.

پس بهتر است برای اینکه میزان شانس خود را در گرفتن ویزای این کشور بالا ببرد ، پیش از مهاجرت به کشور برزیل متقاضی تحصیل ، به زبان رسمی این کشور مسلط گردد .

اخذ ویزای برزیل با آربی ویزا

ویزاکار ارائه دهنده تخصصی ویزای شینگن , ویزای اروپا , ویزای کشور های آسیایی  و آمریکایی در ایران می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای برزیل میتوانید با مشاورین ما در ویزاکار تماس حاصل فرمایید.

1 پاسخ
  1. Ali
    Ali says:

    سلام آیا من میتونم درخواست کاربدم یابایدازطریق دیگری اقدام کنم من درحال حاضر گرجستان زندگی میکنم لطفاً راهنمایی کنید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *