اخذ ویزای شینگن یونان

اخذ ویزای شینگن یونان , ویزای تحصیلی یونان , ویزای کاری یونان

اخذ ویزای شینگن یونان : یونان کشوری باستانی با سابقه ی تمدن هزاران ساله می باشد که سالانه پذیرنده میهمانان و توریست های فراوانی از کشور های مختلفی از جهان است ، ولی ایرانیان برای مسافرت به این کشور باید چگونه و از چه طریقی اقدام نمایند؟

اخذ ویزای شینگن یونان

اخذ ویزای شینگن یونان

در ادامه به بررسی انواع ویزا های این کشور و نحوه ی دریافت و اخذ ویزای شینگن یونان می پردازیم ، با ویزاکار همراه باشید…

اخذ ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یوتان به افرادی داده می شود که می خواهند به کشور یونان سفر کنند . البته باید دقت داشته باشید که به واسطه اخذ ویزای شینگن یونان نمی توان در یونان کار کرد و برای اشتغال در کشور یونان نیاز است که مجوزهای لازم را بگیرید.

اگر برای اخذ ویزای شینگن یونان تقاضا کنید ، مصاحبه انجام میگیرد و حتما باید فرد متقاضی حضور داشته باشد . فقط به صورت تلفنی امکان وقت مصاحبه داده می گردد.

آدرس سفارت یونان در تهران

خیابان آفریقا، بلوار ‌اسفندیار، پلاک ۴۳‌

تلفن : ‌۲۲۰۵۳۷۸۴‌، ‌۲۲۰۵۰۵۳۳‌۔۰۲۱

برای درخواست نمودن ویزای متعلق به هر کشوری در ابتدای ترین مرحله باید فرم تقاضا پر شود . اگر می خواهید ویزای یونان درخواست کنید باید از وب سایت سفارت یونان فرم مرتبط را دانلود نمایید.

در صورتی که می خواهید به صورت خانوادگی به یونان سفر کنید باید برای هر فرد به صورت جداگانه فرم درخواست را پر نمایید . در دو نسخه باید فرم تقاضای ویزا تکمیل گردد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن یونان

برای اخذ ویزای شینگن یونان ، علاوه بر اینکه نیاز به فرم می باشد در زمان مصاحبه باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:
نکته ) از همه ی مدارک باید کپی تهیه شود ، اصل مدارک بعد از تطبیق دادن به شما بازگشت داده می شود و کپی های مدارک شما در پروندتان در سفارت یونان باقی خواهد ماند . همه ی مدارک باید به ترجمه رسمی انگلیسی شده باشند.

۱٫ شناسنامه ایرانی

۲٫ گذرنامه

اعتبار گذرنامه از تاریخ خاتمه اعتبار ویزای درخواست شده دوماه بیشتر باشد .

از همه ی صفحات ۱تا۵ گذرنامه و صفحه های که در آنها مهر ویزا خورده است ، کپی تهیه نمایید.

۳٫ سه قطعه عکس رنگی

اگر در گذرنامه درخواست کننده اخذ ویزای شینگن یونان اسامی بیان شده باشد ، باید برای هر کدام از آن ها دو عکس رنگی در مدارک وجود داشته باشد.

عکس باید به صورت رنگی باشد و همچنین زمینه سفید و تمام رخ با ابعاد سه در چهار ( عکس باید از سه ماه کمتر گرفته شده باشد و با ظاهر فعلی شخص مطابقت داشته باشد.

۴٫ آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

۵٫ اسنادی که وضعیت شغلی متقاضی را معین نمایند :

• برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی

• برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
• برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
• برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
• برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

۶٫ مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

۷٫ ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

۸٫ بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

۹٫ در صورت لزوم، رزور هتل در یونان برای کل مدت اقامت

۱۰٫ بیمه مسافرتی

برای بررسی ابتدای مدارک در جهت اخذ ویزای شینگن یونان حداقل به سه هفته زمان نیاز دارد . البته این امکان وجود دارد که برای صادر شدن قطعی ویزا و تکمیل شدن مدارک زمان های بیشتری صرف شود اما معمولا بعد از اینکه مدارک به بخش کنسولی داده شد بعد از شش هفته مشخص می شود که شما می توانید ویزا بگیرید یا خیر.

زبان و پول رسمی کشور یونان

در کشور یونان پول رسمی یورو می باشد و زبان رسمی این کشور نیز یونانی است البته عده ی از یونانی ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

ویزای تحصیلی یونان

تحصیل و اعزام دانشجو به یونان

در کشور یونان آموزش عالی به دو دسته تقسیم بندی می گیردد که تحصیلات عالیه دانشگاهی و تحصیلات فنی را شامل می شود. این مراکز در اصل کمک می کنند که کشور از نظر تحقیقاتی و علوم کاربردی پیشرفت و توسعه داشته باشد .

البته در این کشور تحصیلات عالی غیر دانشگاهی نیز وجود داشته است که آموزشگاه های متفاوتی را شامل می شود.

در این آموزشگاه ها ، آموزش های حرفه ی زیادی در حیطه نیروی دریایی ، ارتش ، گردشگری ،هنری ، مذهبی و نظم عمومی داده می شود . البته در آموزش های عالی فنی حرفه ای آموزش های حرفه ی تری نیز برقرار است .

این موسسه ها با بودجه دولت و تحت نظارت آنها اداره می گردند و علاوه بر اینها نظارت بر انها توسط آموزش ملی و امور مذهبی نیز صورت می گیرد .

در یونان تحصیلات به صورت رایگان و به زبان یونانی می باشد. اما در برخی از دوره ها و سطح های ویژه تحصیلات عالیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آموزش ومدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه ها

در کشور یونان ۲۲ دانشگاه وجود داشته است که شامل هنرهای زیبا ، مراکز فنی ، دانشگاههای مکاتبه ی می باشند و در شهرهای مختلفی بنا شده اند .

در هر دانشگاه سرویس های مالی ، امور اداری واجرایی دانشگاه ها، ساختار درونی ، مراحل و شرایط استخدام پرسنل، سیاست های آموزشی و تحقیقات، برنامه ریزی ، تخصیص بودجه و …. به واسطه ضوابط درونی و مقررات معین تعبیه شده است.

دانشگاه ها در رشته های زیر به دانشجویان مدرک ارائه می دهند:

-علوم پزشکی شامل دندانپزشکی ، داروسازی و غیره
-علوم فنی شامل معماری، مدارس پلی تکنیک و غیره
-علوم اقتصادی و اجرایی شامل اقتصاد، مدارس مالی و غیره
-علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی شامل رشته های ادبیات، وکالت، جامعه شناسی ، مدارس هنر و غیره
-علوم ریاضی ، فیزیک و شیمی

تحصیلات عالیه فنی

در این مراکز اصلی ترین هدف کاربردی نمودن معلومات و دانش علمی است . در این کشور امروزه ۱۵ مرکز آموزش عالی وجود دارد که هر کدام از این مراکز حداقل از دو دانشکده تشکیل شده اند و این دانشکده ها هر کدام دو یا چند بخش داشته اند .

در شهرهای متفاوت یونان این مراکز را مشاهده می نماییم که برخی از آنها در دیگر شهرها دارای شعبه می باشند.در این مراکز طول تحصیل به مدت ۴سال و ۸ ترم می باشد . کل دوره شامل ۷ ترم آموزشی می باشد و در نهایت ترم پایانی به آماده کردن پایان نامه اختصاص می یابد.دانشجویان در ترم آخر به صورت امتحان در حرفه ی خود مشغول به فعالیت می شوند و سپس مورد ارزیابی واقع می گردند.

بعد از اینکه دوره تکمیل شد به دانشجویان مدرک داده می شود .

دانشجویان می توانند در مراکز آموزش عالی در ۹۵ حوزه تخصصی رشته های زیر مدرک دریافت نمایند:

-هنرهای گرافیکی و مطالعات هنری
-مدیریت و اقتصاد
-بهداشت و رفاه
-کاربرد امور فنی
-صنایع غذایی
-صنایع کشاورزی
-صنایع موسیقیایی

حمایت مالی اخذ ویزای شینگن یونان – تحصیلی

این موضوع به برخی از دانشجویان با در نظر گرفتن درآمد شخصی آنها و وضعیت خانوادگی ها بستگی دارد که برای عده ی از آنها اگر در محلی غیر از سکونت خود تحصیل کنند مساعده مالی در نظر گرفته می شود. تمامی دانشجویان در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تا زمانی که تحصلیشان تمام شود تحت درمان رایگان قرار خواهند گرفت .

به همه ی آنها کارت های دانشجویی داده می شود که می تواند در جاهای مختلف مانند موزه ها ، حمل و نقل عمومی و تئاترها و مراسم های هنری و گالری ها به وسیله آن تخفیف دریافت کنند . افرون بر این ها به برخی از دانشجوها تحت شرایط ویژه ی وام های خاصی داده می شود . بجز وام دانشجویی امکانات دیگری که بیان کرده ایم به دانشجویان دکتری داده نمی شود.

شرایط پذیرفته شدن در دوره های کارشناسی ارشد

در اخذ ویزای شینگن یونان پذیرش دانشجویان بر مبنای قوانین گزینش صورت می گیرد و مراحل پذیرش دانشجو به وسیله قوانین و مقررات داخلی موسسه اراده دهنده معین می شود . عموما شروطی که برای انتخاب متقاضیان صورت می گیرد بر اصل گزینش آنها یا نتیجه تست ها و امتحان های کتبی و شفاهی دانشجو می باشد .

در صورتی که این دوره ها به زبان یونانی ارائه می شوند ، در برخی از دوره ها خاص از زبان انگلیسی استفاده می شود . برای شرکت در این دوره ها حداقل نیاز است که یک زبان خارجی را یادگرفته باشید . مدت زمان این دوره ها حداقل به مدت یک سال می باشد.

شرایط اخذ مدرک دکترا

در اخذ ویزای شینگن یونان (ویزای تحصیلی یونان )بعد از این که این دوره گذرانده شد به افراد شرکت کننده مدرک دکتری داده می شود . هدف اصلی که این دوره ها داشته اند فوق تخصصی نمودن در رشته مدنظر و همچنین رایج کردن تحقیقات اصولی در رشته های علمی متفاوت با در نظر داشتن تقویت پایه عملی کشور می باشد .

اگر دانشجویی بخواهد در این دوره ها شرکت کند حتما باید مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشد . در دانشگاه های که دوره دکتری وجود ندارد افراد متقاضی با شرایط ویژه ی در آن پذیرفته می شوند . در این دوره ها قوانین پذیرش دانشجویان به واسطه خود موسسه ها تعیین می شود.

اخذ ویزای کار یونان

برای ایرانیان گرفتن ویزای کار یونانی کار ساده ی نیست و باید مراحلی را طی کنند ؛ با توجه به این که کشور یونان در کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد باید از این قوانین پیروی کند و بدین شکل است که کارفرما باید در کشور خودش این کار را به میزان ۳ ماه هر روز در این کشور آگهی نماید و در صورتی که متقاضی نداشته باشد.

این کار را دوباره به همان مدت (۳ ماه ) هر روز در اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورتی که کسی متقاضی نباشد در اسیای شرقی ، اروپا و … و همچنین برای ایران بسیار مشکل می باشد جز آنکه افرادی از سوی کارفرمای اروپایی درخواست کاری داشته باشند.

آتن پایتخت اساطیری یونان می باشد و به عنوان مهد تمدن غرب به شمار می رود این شهر پر جمعیت ترین شهری های یونان است و شهرهای مانند لاریسا ، ایراکلیون ، پاترا و ستالونیک نیز جز شهرهای بزرگ یونان به شمار می آیند.

امروزه کشور یونان جز کشورهای توسعه یافته می باشد و همچنین عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱میلادی) ، و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD(از ۱۹۶۰میلادی) و آژانس فضایی اروپا یا ESA(از ۲۰۰۱میلادی) می باشد .

اقتصاد در کشور یونان

از نظر رشد تولید ناخالص داخلی یونان از خیلی از اعضای اتحادیه اروپا زیادتر می باشد . یکی از منابع عمده درآمد زدایی در یونان صنعت گردشکری می باشد و همچنین حدود ۱۵ درصد از سهم ناخالص داخلی را شامل می گردد . به صورت مستقیم و همچنین غیر مستقیم ۱۶٫۵ درصد از نیروی کار کشور یونان در صنعت گردشگری به کار برده شده است .

یونان حدود ۴۹۰۰۰۰۰نفر نیروی کاری داشته است که در میان کشورهای توسعه و سازمان همکاری پس از کره جنوبی توانسته است در رتبه دوم قرار بگیرد .

با توجه به نظر سنجی های که به واسطه دانشگاه گرونینگن صورت گرفته است یونان در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ در هر سال در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم ساعات کار قرار داشته است .

به این صورت در سال یونانی ها ۱٫۸۱۱ ساعت خود را مشغول کار بوده اند و در هر ساعت در سال ۲۰۰۷ کارگران متوسط ۲۰ دلار را تولید نموده اند . این میزان ارقام به اسپانیا شباهت دارد و از متوسط تولید کارگران در آمریکا کمی بیشتر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای شینگن یونان و سایر کشورهای آسیا یی و اروپا یی می توانید با مشاورین و متخصصین ما در ویزاکار تماس حاصل فرمایید.

 

 

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان : کشور لهستان یکی از سرسبزترین کشور های اروپایی می باشد که همه ساله پذیرای افراد زیادی از تمام نقاط جهان می باشد. در این مقاله قصد داریم ، نحوه ی دریافت انواع ویزای شینگن لهستان را مورد برررسی قرار دهیم ، با آربی ویزا همراه باشید …

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان

ادامه مطلب …

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان , ویزای کاری و تحصیلی مجارستان| ویزای مجارستان

ویزای شینگن مجارستان : ایرانیان چگونه می توانند ویزای شینگن مجارستان را اخذ کنند ؟

روادید مجارستان چگونه دریافت می شود؟

ویزای شینگن مجارستان چگونه گرفته می شود؟

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

یکی از کشورهای دیدنی که در جهان تا حدودی شناخته شده است مجارستان است ؛ مجارستان کشوری در قلب اروپاست که از طبیعت بکری برخوردار است و همچنین حاصل خیزی و طبیعت دیدنی آن میزبان عده ی زیادی از افراد بوده است .

مردم مجارستان به مهرمانی و مهمان نوازی مشهور می باشند. این کشور دارای سرزمینی ۱۱۰۰ ساله می باشد که در ۱۵۰ سال گذشته از کشور اتریش جدا شده است . مجارستان به عنوان یکی از کشورهای معروفی است که در فرهنگ اروپائی بسیار شناخته شده است و از سطح فرهنگ بالایی برخوردار است .

موسیقی و سوارکاری به عنوان دو قسمت جدا نشدنی از فرهنگ این کشور می باشد همچنین این کشور زیبا یکی از نقاطی است که هنرمندان و مخترعین زیادی در آن زندگی می کنند . از لحاظ زبانی ، این کشور زبان زیبای و مستقلی برای خود دارد که هم منحصر به فرد است و هم از زیبایی خاصی ریشه گرفته است.

اگر به این کشور سفر کنید می توانیم دوستان خوبی را برای خود پیدا کرده و با هنرمندان زیادی آشنا شوید جهت مهاجرت به مجارستان نیز میتوانید با مشارورین مهاجرتی آربی ویزا تماس حاص فرمایید .

وقت سفارت مجارستان

آدرس سفارت براری دریافت ویزای شینگن مجارستان در تهران : خیابان شهید کلاهدوز-‏خیابان دروس- میدان ‏هدایت- کوچه شادلو- ‏پلاک ۱۰‏
تلفن سفارت : ‏۲۲۵۵۰۴۶۰‏، ‏۲۲۵۵۰۴۵۲‏

 

چه مدارکی در سفارت جهت ویزای مجارستان نیاز می باشد:

* ترجمه بدون نیاز به تأییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه.

۱) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی.

الف- مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود است .

ب- برای هر نفر ارائه گذرنامه جداگانه الزامی می باشد .

۲) شش قطعه عکس ۴ * ۳ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید

۳) اصل شناسنامه و ترجمه به همراه کپی از همه صفحه های شناسنامه .

۴) اصل و ترجمه گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک.

الف- حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر.

* در صورتی که گردش حساب وجود نداشته باشد ، گواهی موجودی حساب هم قابل ارائه است .

ب- سپرده های بانکی.

* ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین الملل پذیرفته است .

۵) اصل و ترجمه سند مالکیت.

۶) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف- پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

ب- وکلا: پروانه وکالت.

ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه.

د-بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

ه- مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت.

و-در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس.

ز-دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ( اصل نامة اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار ).

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.

۷) برای فرزندان زیر ۱۱ سال که بدون همراهی پدر، همچنین خانم های متأهل که تنها سفر میکنند، رضایتنامه محضری الزامی است.

۸) مدارک شغلی همسر برای خانم های خانه دار.

*در سفارت باید همه ی مسافرین جهت انگشت نگاری حضور داشته باشند .

* تا زمانی که از سفر باز گردند باید مدارک نزد آژانس باشد.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام میگردد.

* باید همه ی مدارک در ۲ سری کپی در برگه ۴A کپی داشته باشند.

ویزای تحصیلی مجارستان چگونه گرفته می شود؟

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

 

چه مدارکی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان لازم است :

– ترجمه شناسنامه با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

– پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی

– ترجمه ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

– اصل پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال و نیم و دو سری کپی از تمام صفحات ۹-۲

بعد از اینکه مدارک به واسطه دانشجو تکمیل شد و به موسسه مورد نظر ارائه شد ، موسسه برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه و کالج مورد تقاضای دانشجو اقدام می نماید.

برای اخذ پذیرش مقاطع بالاتر از لیسانس از دانشگاه مجارستان چه مدارکی لازم است؟

علاوه بر مدرک های بالا به چه مدارکی نیاز می باشد؟

– معدل بالاتر از ۱۴

– ارائه ۳ معرفی نامه از ۳ استاد زمان تحصیل

– جهت مقطع دکترا پروپوزال مورد قبول در رابطه با رشته انتخابی

– ارائه مدرک زبان انگلیسی در حد متوسط به بالا

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان از سفارت مجارستان چه مدارکی نیاز است؟

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

– ۶ قطعه عکس ۶*۴ رنگی پاسپورتی

– ۶۰ یورو هزینه ویزای تحصیلی مجارستان

– گواهی تعهد پرداخت هزینه های دانشجو توسط پدر یا قیم در سربرگ محل کار آنها همراه با مهر و امضاء

– فتو کپی شناسنامه مادر

– گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم در سربرگ محل کار آنها همراه با مهر و امضاء

– ترجمه روزنامه رسمی یا جواز کسب محل کار پدر یا قیم

– سند ملکی یا موبایعه نامه به نام قیم

– پرینت حساب ۶ماهه قیم به انگلیسی

– گواهی پرینت بانکی موجودی ۲۰۰۰۰ یورو یا معادل ریالی آن به نام دانشجو

– پرداخت شهریه کالج یا ترم اول دانشگاه قبل از تکمیل پرونده سفارت

پس از اینکه مدارک مورد نیاز در پرونده تکمیل شد ، نماینده موسسه به سفارت مراجعه می کند و اقدام به ارائه مدارک و تعیین وقت می نماید تا برای صادر شدن ویزا هر اقدامی که نیاز باشد صورت بگیرد و نسبت به صدور ویزای دانشجویی اقدام کنند.

ویزای کار مجارستان

افرادی که دوست دارند ویزای مختص کار در کشور مجارستان را اخذ کنند می توانند در مدت زمان کوتاهی ، اقامت کاری خودشان را با ویزای شینگن مجارستان بگیرند . در صورتی که شخص تقاضا کننده پدرخانواده باشد لازم است خانواده خود را به این کشور ببرد . لازم است بدانیم که ارائه درخواست اخذ ویزای کار به سفارت کشور مجارستان ، ملزم دارا بودن یک دعوت نامه ی کاری می باشد که از سمت یک کارفرما در آن باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای شینگن مجارستان – ویزای مجارستان می توانید با مشاورین ما در ویزاکار – ویزای اروپا تماس بگیرید.

اخذ ویزای روسیه

اخذ ویزای روسیه

اخذ ویزای روسیه : روسیه کشور منحصر بفردی است و اگرچه شاید چندان ارزان نباشد اما آنقدر زیباست که نمی توان آن را نادیده گرفت و به آن سفر نکرد.

اخذ ویزای روسیه

اخذ ویزای روسیه

جاذبه های گردشگری ای که در پهنه ی این کشور گسترده شده بخصوص در ۲ شهر مسکو و سنت پترزبورگ، حتی بی علاقه ترین افراد را هم سر ذوق می آورد. اگر بخواهید برای گردش و تفریح، راهی کشور روسیه شوید، باید ویزای توریستی این کشور را داشته باشید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد ویزای روسیه بیشتر بدانید:

اخذ ویزای روسیه

ویزا و پاسپورت روسیه مدت زمان مشخصی برای ویزای روسیه وجود ندارد و کاملا بستگی به تاریخ پرواز شما و مدت زمان رزرو هتل تان دارد، بنابراین بهتر است تا نهایت دقت را داشته باشید چون بعد از اینکه آن را گرفتید، دیگر نمی توانید زمان آن را تغییر دهید.

یکی از خوبی های این ویزا مانند چند کشور دیگر اطراف ایران این است که برای گرفتن آن، حتما لازم نیست تا خودتان حضور داشته باشید چون مصاحبه ای در کار نیست. در نتیجه اگر خودتان فرصت اقدام برای آن را نداشته باشید، شخص دیگری به انتخاب شما می تواند کارتان را انجام دهد یا حتی آن را به کارگزاران رسمی بسپرید.

البته یادتان باشد که این موضوع درباره ویزای توریستی است و اگر بخواهید از طریق ویزای کار یا تجاری اقدام کنید، مقررات متفاوت است و باید خودتان حضور داشته باشید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای روسیه

اولین مرحله ی اقدام برای دریافت ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا برای آن کشور است. بعد از آن، باید مدارک زیر را به کنسولگری روسیه تحویل دهید:

– شناسنامه

– پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه

– کپی از آن، ترجیحا از ۵ صفحه ی اول و صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده است.

– یک عکس ۴*۶ بهتر است عکس در ۴ ماه آخر گرفته شده باشد و شبیه چهره ی فعلی شخص باشد.

– ارائه بلیط رفت و برگشت به روسیه

– ارائه مدرکی که نشان از رزرو قطعی هتل یا محل اقامتتان داشته باشد.

– چکی به مبلغ ۱۰ میلیون تومان که ضامن برگشت شما به ایران باشد. البته این مورد آخر را خیلی از کشورها ندارند اما برای کشور روسیه لازم است تا این چک را ارائه بدهید.

مدت زمانی که طول میکشد ویزای روسیه صادر شود

مانند کشور تایلند، ویزای روسیه را هم می توانید بصورت فوری دریافت کنید و هم عادی، که همانطور که مشخص است، ویزای فوری، طی مدت کمتری به دست شخص می رسد. ویزای عادی، هزینه ای ۵۰۰ هزار تومانی دارد و صدور آن تقریبا ۷ روز زمان می برد.

قیمت ویزای فوری این کشور، کمی بالاتر است و برای اخذ آن باید حدود ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنید اما زمان کمتری دارد و تقریبا ۳ روزه به دستتان می رسد. برای رفتن به سفارت روسیه، می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

تهران- خیابان نوفل لوشاتو- شماره ۳۹ ساعت کاری: یکشنبه ها تا پنجشنبه ها از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر اگر بخواهید تا بدون حضور، از مورد خاصی اطلاع پیدا کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای روسیه با مشاورین ما در آربی ویزا ( ویزای شینگن ) تماس بگیرید .

اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه : کسانی که قصدشان از مسافرت به فرانسه دیدار با اقوام یا گردش می باشد می توانند ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنند.

اعتبار این ویزا سه ماه می باشد که متقاضی می بایست تا قبل از این سه ماه خاک فرانسه را ترک کند. ویزای شینگن یک راهکار ایده آل برای مسافرت به کشور های اروپایی و فرانسه می باشد. با آربی ویزا همراه باشید.

اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه

کسانی که قصدشان از مسافرت به فرانسه دیدار با اقوام یا گردش می باشد می توانند ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنند. اعتبار این ویزا سه ماه می باشد که متقاضی می بایست تا قبل از این سه ماه خاک فرانسه را ترک کند.

حضور متقاضی جهت مصاحبه و اخذ روادید توریستی فرانسه ضرویست. برای تعیین وقت مصاحبه باید از طریق وب سایت سفارت فرانسه اقدام شود و متقاضی باید نسخه ی چاپ شده ی فرم ها و بقیه ی مدارک را در روز ملاقات همراه داشته باشد.

مرحله اول درخواست روادید در هر کشوری تکمیل فرم ها می باشد. چناچه سفر به همراه خانواده انجام می شود باید برای همه ی اعضا جداگانه فرم گرفته و تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فرانسه

 • شناسنامه
 • گذرنامه (اعتبار گذرنامه می بایست حداقل دو ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده باشد همچنین کپی از تمام صفحات و صفحاتی که مهر خوده اند گرفته شود.)
 • دو قطعه عکس ؛ (رنگی تمام رخ و زمینه سفید ، کمتر از ۳ ماه قبل عکس گرفته شده باشد ، با ظاهر فعلی شخص یکی باشد ، ابعاد ۳۵*۴۵ میلی متر) توجه: اگر اسامی همراهان در گذرنامه ی متقاضی ثبت شده باشد باید برای هر کدام دو قطعه عکس با شرایط ذکر شده در مدارک باشد.
 • دعوتنامه ؛ شخصی که در فرانسه است باید اصل فرم دعوت نامه را بفرستد. (در صورت نداشتن دعوت نامه برگه ی رزرو هتل و یا هر مدرکی که ثابت کند شما در فرانسه مسکن دارید (سند مالکیت ، قبض مالکیت ملکی یا عوارض سکونت)
 • کودکانی که به تنهایی یا به همراه شخص دومی در حال سفر هستند اجازه ی کتبی والدین یا قیم قانونی اشان برایشان الزامی می باشد.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
 • مدت سفرباید با امکانات مالی متناسب باشد. بر اساس حاصل ضرب حداقل حقوق روزانه در تعادا روز های اقامت در آلمان تعیین می شود.
 • برای تاجران ، صاحبان صنایع و اصناف: مدارک ثبت موسسه ، صورت حساب های بانک (شرح عملیات های
 • یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک) همچنین تاریخ گشایش حساب بانکی
 • برای حقوق بگیرها: گواهی اشتغال به کار (به همراه تاریخ گشایش حساب بانکی و تاریخ شروع به کار و مدت مرخصی ، فیش حقوق ماه قبل و صورت حساب بانک ، شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک)
 • برای کارکنان مشاغل آزاد و مستقل: کارت صنفی ، صورت حساب بانک ، شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک و تاریخ گشایش حساب بانکی
 • برای اشخاص تحت تکفل ( زنان خانه دار و فرزندان : گواهی کار،شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک شخص متکفل (شوهر یا پدر) ، تاریخ گشایش حساب بانک شخص متکفل (شوهر یا پدر)
 • برای دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • کسانی که ملیت فرزند یا همسر فرزندشان فرانسوی است.

لازم به ذکر می باشد اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می شود پس از همه ی مدارک باید یه کپی موجود باشد و کپی در پرونده ی شما می ماند. علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر کردیم فرم ها را هم باید همراه داشته باشیم. همچنین طبق مقررات شنگن ، عکس متقاضی بروی برچسب ویزا چاپ می شود.

معمولا صدور روادید و بررسی های اولیه مدارک شما دو هفته طول میکشد اما امکان دارد تا صدور قطعی روادید و تکمیل مدارک چند هفته بیشتر نیز بشود ولی معمولا تا قبل از شش هفته وضعیت روادید شما معلوم خواهد شد.

بیمه مسافرتی اخذ ویزای فرانسه

کسانی که متقاضی دریافت روادید هستند می بایست حتما بیمه ی مسافرت فردي یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید تا پایان اقامت در همه ی کشور های شنگن اعتبار داشته باشد و کلیه ی هزینه های احتمالی بازگشت به کشور متقاضی زیر نظر مراقبت های پزشکی و هزینه های احتمالی نیاز به درمان و بیمارستان را پوشش دهد.

حداقل این مبلغ به ازای هر شخص سی هزار یورو می باشد. شرکت بیمه حتما باید یک نماینده در کشور آلمان داشته باشد ، شخص دعوت کننده می تواند بیمه ی مسافر را با یک شرکت بیمه کننده در آلمان انجام دهد.

لازم به تذکر است که تا پایان سفر کلیه ی مدارکتان را همراه داشته باشید و فقط ارائه روادید کافی نیست. چون ممکن است پلیس مرزی از شما مدارکی را که به کنسولگری جهت اخذ روادید ارائه کرده بودید ، بخواهد و در صورت نداشتن مدارک مانع ورود شما به خاک آلمان بشود.

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان

اخذ ویزای آلمان : جهت اخذ ویزای آلمان ابتدا باید برای مصاحبه وقت تعیین کرد و به افسر سفارت تحویل دهیم. بعد از حدود ۱۴ روز از بررسی مدارکتان نتیجه ی تقاضایتان جهت دریافت ویزای شینگن به شما اعلام می گردد.

تایین وقت مصاحبه جهت دریافت وزای شینگن یا اقامت کامل فقط از طریق وب سایت سفارت انجام می شود و سیستم های قدیمی مانند تلفن و یا پست الکترونیک از بین رفته اند. همچنین برای اخذ ویزای آلمان می توانید از طریق اخذ ویزای شینگن نیز اقدام نمایید.

اخذ ویزای آلمان

ویزای آلمان

شرایط اخذ ویزای آلمان

جهت اخذ ویزای آلمان ابتدا باید برای مصاحبه وقت تعیین کرد و به افسر سفارت تحویل دهیم. بعد از حدود ۱۴ روز از بررسی مدارکتان نتیجه ی تقاضایتان جهت دریافت ویزای شینگن به شما اعلام می گردد. تایین وقت مصاحبه جهت دریافت وزای شینگن یا اقامت کامل فقط از طریق وب سایت سفارت انجام می شود و سیستم های قدیمی مانند تلفن و یا پست الکترونیک از بین رفته اند.

کوچکترین اشتباهی در نوشتن شماره گذرنامه یا سایر مشخصات باعث می شود شما به بخشویزا وارد نشوید لذا فرم ها را با دقت پر کنید. همچنین تنها در صورتی در وب سایت ثبت نام کنید که اطمینان دارید در تاریخ مقرر می توانید درخواستتان را به افسر سفارت تحویل دهید.

اخذ ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی فقط برای اشخاصی که به قصد بازدید از کشور آلمان تقاضای ویزای توریستی دارند ، صادر می گردد و متقاضی به مدت ۳ ماه اجازه ی اقامت در این کشور را دارد و بعد از این مدت یا تا قبل از این مدت باید خاک آلمان را ترک کرده باشد.

جهت تقاضای روادید آلمان (روادید کشورها شنگن ، حضور متقاضی و مصاحبه الزامی است.) دریافت فرم نیز مانند روش قبل فقط از طریق وب سابت امکان پذیر است و باید از فرم ها پرینت گرفته و کامل شده ی آن ها را در زمان مصاحبه تحویل نمایید.

لازم به ذکر است به دلیل حجم بالای متقاضی در تابستان (از می تا اکتبر) یا قبل از تعطیلات عید نوروز ممکن است از زمان انجام درخواست تا تعیین وقت مصاحبه چند هفاه بطول انجامد. بررسی مدارک و پاسخگویی سفارت نیز حدود دو هفته طول می کشد پس لازم به ذکر است برای تاریخ سفرتان برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

مرحله اول درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم های درخواست روادید کشور مورد نظر است. همانطور که گفتیم این فرم را می توانید از وب سایت سفارت آلمان یا مراجعه به ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران را دریافت کنید.

لازم به ذکر است فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه پر شود و در صورت مسافرت خانوادگی برای تک تک اعضای خانواده پر شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آلمان

 •     شناسنامه
 •     گذرنامه (اعتبار گذرنامه حتما شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه ی اعتبار ویزای درخواستی باشد)
 •     عکس رنگی (۳ قطعه ، زمینه سفید ، تمام رخ ، عکس کم تر از ۳ ماه قبل گرفته شده باشد و با ظاعر فعلی شخص هم خوانی داشته باشد ، ابعاد ۴۰*۶۰ میلی متر)
 •     دعوتنامه (شخص مقیم آلمان باید اصل فرم دعوت نامه را برای شما ارسال کند. در صورتی که دعوت نامه ندارید می بایست مدارکی ارائه کنید که شما صاحب مسکن در آلمان هستید (سند مالکیت ، قبوض مالیات و عوارض سکونت) )
 •     کودکانی که به تنهایی یا به همراه شخص دومی در حال سفر هستند اجازه ی کتبی والدین یا قیم قانونی اشان برایشان الزامی می باشد.
 •     اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

  مدت سفرباید با امکانات مالی متناسب باشد. بر اساس حاصل ضرب حداقل حقوق روزانه در تعادا روز های اقامت در آلمان تعیین می شود.

 •     برای تاجران ، صاحبان صنایع و اصناف: مدارک ثبت موسسه ، صورت حساب های بانک (شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک) همچنین تاریخ گشایش حساب بانکی
 •     برای حقوق بگیرها: گواهی اشتغال به کار (به همراه تاریخ گشایش حساب بانکی و تاریخ شروع به کار و مدت مرخصی ، فیش حقوق ماه قبل و صورت حساب بانک ، شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک)
 •     برای کارکنان مشاغل آزاد و مستقل: کارت صنفی ، صورت حساب بانک ، شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک و تاریخ گشایش حساب بانکی
 •     برای اشخاص تحت تکفل ( زنان خانه دار و فرزندان : گواهی کار، شرح عملیات های یک ماه آخر بانک و یا دفترچه حساب پس انداز بانک شخص متکفل (شوهر یا پدر) ، تاریخ گشایش حساب بانک شخص متکفل (شوهر یا پدر)
 •     برای دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.

لازم به ذکر می باشد اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می شود پس از همه ی مدارک باید یه کپی موجود باشد و کپی در پرونده ی شما می ماند. علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر کردیم فرم ها را هم باید همراه داشته باشیم. همچنین طبق مقررات شنگن ، عکس متقاضی بروی برچسب ویزا چاپ می شود.

معمولا صدور روادید و بررسی های اولیه مدارک شما دو هفته طول میکشد اما امکان دارد تا صدور قطعی روادید و تکمیل مدارک چند هفته بیشتر نیز بشود ولی معمولا تا قبل از شش هفته وضعیت روادید شما معلوم خواهد شد.

بیمه مسافرتی اخذ ویزای آلمان

کسانی که متقاضی دریافت روادید هستند می بایست حتما بیمه ی مسافرتفرديیاجمعیداشتهباشند. این بیمه باید تا پایان اقامت در همه ی کشور های شنگن اعتبار داشته باشد و کلیه ی هزینه های احتمالی بازگشت به کشور متقاضی زیر نظر مراقبت های پزشکی و هزینه های احتمالی نیاز به درمان و بیمارستان را پوشش دهد. حداقل این مبلغ به ازای هر شخص سی هزار یورو می باشد. شرکت بیمه حتما باید یک نماینده در کشور آلمان داشته باشد ، شخص دعوت کننده می تواند بیمه ی مسافر را با یک شرکت بیمه کننده در آلمان انجام دهد.

لازم به تذکر است که تا پایان سفر کلیه ی مدارکتان را همراه داشته باشید و فقط ارائه روادید کافی نیست. چون ممکن است پلیس مرزی از شما مدارکی را که به کنسولگری جهت اخذ روادید ارائه کرده بودید ، بخواهد و در صورت نداشتن مدارک مانع ورود شما به خاک آلمان بشود.

اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا : افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت به منظور بازدید و یا گردش در اسپانیا را دارند می توانند ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند. این ویزا در عرض دو تا سه ماه صادر می شود و در این مدت متقاضی اجازه ی کار کردن یا اقامت بیشتر در کشور مقصد را ندارد.

اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا

برای داشتن اقامت و ویزای کشور اسپانیا همچنین می توانید از ویزای شینگن استفاده کنید تا محدودیت کمتریدر مسافرت های بین کشوری در اروپا داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت به منظور بازدید و یا گردش در اسپانیا را دارند می توانند ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند. این ویزا در عرض دو تا سه ماه صادر می شود و در این مدت متقاضی اجازه ی کار کردن یا اقامت بیشتر از زمان تعیین شده در ویزایش را ندارد.

جهت دریافت فرم روادید باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران به صورت حضوری مراجعه کرده و و برای انجام مصاحبات وقت تعیین کرد. لازم به تذکر است امکان گرفتن وقت از طریق تلفن وجود ندارد و حضور متقاضی جهت انجام مصاحبات ضروری می باشد. همچنین به علت حجم بالای مسافران در در تابستان و یا قبل از تعطیلات عید نوروز امکان دارد تعیین وقت و بررسی پرونده مدت بیشتری طول بکشد.

مرحله اول جهت تقاضای روادید کامل کردن فرم های روادید می باشد. که در روز مصاحبه همراه با سایر مدارک می بایست تحویل داده شود. لازم به ذک است فرم روادید باید دو نسخه باشد و برای هر کدام از اعضای خانواده (در صورتی که خانوادگی قصد سفر دارید) پر شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا

 • شناسنامه
 • گذرنامه و دو سری کپی از صفحات ۱ تا ۱۳ (اعتبار گذرنامه می بایست حداقل شش ماه از اعتبار ویزای تقاضا شده بیشتر باشد. )
 • دو قطعه عکس (رنگی و زمینه سفید و تمام رخ ، حداقل در سه ماه جاری گرفته شده باشد و با ظاهر فعلی شخص متقاضی یکی باشد ، ابعاد ۴۰*۶۰ میلی متر)
 • دعوتنامه ؛ چنانچه کسی برای شما دعوت نامه می فرستد می بایست اصل دعوت نامه را برای شما بفرستد. اگر دعوتنامه ندارید رسید رزرو هتل برای کل مدت اقامت یا هر مدرکی که اثبات کند شما صاحب مسکن در اسپانیا هستید (سند مالکیت یا بوض عوارش و مالیات ملکی)
 • کودکانی که به تنهایی یا همراه با شخص دومی قصد سفر به اسپانیا را دارند ، اجازه ی کتبی والدین یا قیمشان ضروری است.
 • مدارک شغلی و مالی سند حساب بانکی به نام متقاضی به همراه تاریخ افتتاح حساب به اضمام موجودی هر ماه با آخرین گردش های حساب
 • گواهی اشتغال به کار همراه با ذکر تاریخ شروع کار ، سمت متقاضی میزان حقوق ماهیانه و کپی لیست پرداختی بیمه 

   

  تذکر: به غیر ازموارد ذکر شده فرم های تقاضای روادید را همراه داشته باشید ، با توجه به این که اصل مدارک به شما برگردانده می شود از هر کدام یک نسخه کپی تهیه کنید ، طبق مقررات شنگن عکس شما روی برچسب ویزا چاپ می شود ، فراموش نکنید تمام مدارک فلرسی را می بایست به انگلیسی ترجمه کنید. همچنین در صورت عدم تایید مدارک شما و عدم پذیرشتان برای اخذ ویزا مدارک به متقاضی برگردانده نمی شود.

بررسی اولیه مدارکتان تا صدور قطعی روادید بین دو تا شش هفته به طول می انجامد. بعد از اینکه به طور حتمی مشخص شد که دارای شرایط دریافت روادید هستید ، مدارکی که برای دریافت روادید نیاز دارید شامل موارد زیر است:

بیمه مسافرتی اسپانیا

تمامی متقاضیان می بایست بیمه ی مسافرتی فردی یا جمعی تهیه کنند. این بیمه می بایست همه ی هزینه های احتمالی برگشت به کشور متقاضی تحت مراقبت های پزشکی ، همه ی هزینه های احتمالی جهت درمان یا هزینه ی بیمارستانی را پوشش دهد و تا پایان اعتبار ویزا و اقامتتان معتبر باشد. حداقل میزان بیمه به ازای هر نفر سی هزار یورو می باشد. شرکت بیمه باید در اسپانیا نمایندگی معتبر داشته باشد. هچنین کسی که دعوت نامه می فرستد می تواند در اسپانیا بیمه ی مسافرتی را انجام دهد.

لازم به تذکر است که مدارکتان را تا پایان مدت سفر به همراه داشته باشید زیرا ممکن است پلیس مرزی موقع ورود به اسپانیا از شما مدارکتان را بخواهد و در صورت همراه نداشتن امکان دارد مانع ورود شما به خاک اسپانیا بشود.

انواع ویزای اسپانیا

ویزا جهت ملاقات با خانواده و دوستان

دعوت نامه رسمی (اصل و دو نسخه کپی) ، کپی کارت اقامت یا ID Card فرد دعوت کننده در اسپانیا ، اصل و کپی شناسنامه های ترجمه شده به انگلیسی یا اسپانیایی (نسبت فامیلی دوعت کننده و دعوت شده مشخص باشد)

ویزای تجاری اسپانیا

دعوت نامه معتبر از موسسه اسپانیایی (اصل و کپی) ، ترجمه مدارک شرکتی که متقاضی در ایران در آن مشغول به فعالیت است (مانند ترجمه روزنامه ی رسمی آن شرکت) ، کپی کارت بازرگانی ، اشخاصی که برای اولین بار تقاضای ویزا میکنند لازم است از دفاتر بازرگانی اسپانیا در تهران معرفی نامه دریافت کنند و ارائه دهند در غیر این صورت ارائه فتوکپی ویزای قبلی اسپانیا با شنگن (در صورت وجود) کافی است.

ویزای پزشکی اسپانیا

ترجمه رسمی و دو سری کپی از ترجمه مجوز شورای پزشکی ایران جهت اعزام به خارج ، ارائه ی اصل و کپی برگه ی تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک اسپانیایی. لازم به ذکر است یک نفر از اعضای خانوادگی درجه یک (پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، فرزند و همسر)باید همراه بیمار باشد.

ویزای اقامت اسپانیا

متقاضی باید کپی تمام مدارکی را که برای جواب ویزا مفید است را ضمیمه ی نامه ای به کنسول گری جهت بیان دلایل تقاضای ویزای اقامت بکند.افرادی که مدارکشان جهت اخذ ویزا کامل باشد به وسیله ی تلفن برای مصاحبه ی حضوری دعوت می شوند.

ویزای دانشجویی اسپانیا

اصل و کپی پذیرش از دانشگاه یا مدارس اسپانیا ، اصل و کپی یک گواهی رسمی از جانب شخصی اسپانیایی یا ایرانی که ساکن اسپانیاست مبنی بر این که همه ی هزینه های شخصی و تحصیلی شخص متقاضی را در زمان اقمتش در این کشور تامین کند ، در صورت وجود ارائه ی سندی که نشان دهنده ی حساب بانکی شخص متقاضی در اسپانیا باشد.

ویزای سایر موارد

 • افرادی که دارای حساب بانکی در اسپانیا هستند: دو سری کپی از گردش های آخر حساب بامکی به همراه ذکر موجودی حساب
 • افرادی که دارای املاک یا ملک ( منزل ، تجاری و…) در اسپانیا هستند: دو سری کپی از سند مالکیت املاک یا ملک مورد نظر ، جهت نشان دادن مالکیت ملک مورد نظر سه سری کپی از آخرین قبوض پرداخت شده ی آب یا
 • برق یا تلفن

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسپانیا

 • فرم تکمیل شده ی تقاضای ویزا (به وسیله ی خودکار و با حروف بزرگ لاتین به انگلیسی یا اسپانیایی تکمیل گردد.)
 • تاریخ تقاضا ذکر شود و متقاضی فرم را امضا کند.
 • دو سری کپی از صفحات ۱ تا ۱۳ گذرنامه
 • دو سری کپی از بلیط هواپیما
 • یک سری کپی از ویزای قبلی اسپانیا یا ویزای شنگن (در صورت وجود)
 • یک سری کپی از دعوتنامه یا مدارک مود نیاز جهت تقاضای ویزا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای اسپانیا می توانید با مشاورین ما در ویزاکار تماس بگیرید.