اخذ ویزای شینگن یونان

اخذ ویزای شینگن یونان , ویزای تحصیلی یونان , ویزای کاری یونان

اخذ ویزای شینگن یونان : یونان کشوری باستانی با سابقه ی تمدن هزاران ساله می باشد که سالانه پذیرنده میهمانان و توریست های فراوانی از کشور های مختلفی از جهان است ، ولی ایرانیان برای مسافرت به این کشور باید چگونه و از چه طریقی اقدام نمایند؟

اخذ ویزای شینگن یونان

اخذ ویزای شینگن یونان

در ادامه به بررسی انواع ویزا های این کشور و نحوه ی دریافت و اخذ ویزای شینگن یونان می پردازیم ، با ویزاکار همراه باشید…

اخذ ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یوتان به افرادی داده می شود که می خواهند به کشور یونان سفر کنند . البته باید دقت داشته باشید که به واسطه اخذ ویزای شینگن یونان نمی توان در یونان کار کرد و برای اشتغال در کشور یونان نیاز است که مجوزهای لازم را بگیرید.

اگر برای اخذ ویزای شینگن یونان تقاضا کنید ، مصاحبه انجام میگیرد و حتما باید فرد متقاضی حضور داشته باشد . فقط به صورت تلفنی امکان وقت مصاحبه داده می گردد.

آدرس سفارت یونان در تهران

خیابان آفریقا، بلوار ‌اسفندیار، پلاک ۴۳‌

تلفن : ‌۲۲۰۵۳۷۸۴‌، ‌۲۲۰۵۰۵۳۳‌۔۰۲۱

برای درخواست نمودن ویزای متعلق به هر کشوری در ابتدای ترین مرحله باید فرم تقاضا پر شود . اگر می خواهید ویزای یونان درخواست کنید باید از وب سایت سفارت یونان فرم مرتبط را دانلود نمایید.

در صورتی که می خواهید به صورت خانوادگی به یونان سفر کنید باید برای هر فرد به صورت جداگانه فرم درخواست را پر نمایید . در دو نسخه باید فرم تقاضای ویزا تکمیل گردد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن یونان

برای اخذ ویزای شینگن یونان ، علاوه بر اینکه نیاز به فرم می باشد در زمان مصاحبه باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:
نکته ) از همه ی مدارک باید کپی تهیه شود ، اصل مدارک بعد از تطبیق دادن به شما بازگشت داده می شود و کپی های مدارک شما در پروندتان در سفارت یونان باقی خواهد ماند . همه ی مدارک باید به ترجمه رسمی انگلیسی شده باشند.

۱٫ شناسنامه ایرانی

۲٫ گذرنامه

اعتبار گذرنامه از تاریخ خاتمه اعتبار ویزای درخواست شده دوماه بیشتر باشد .

از همه ی صفحات ۱تا۵ گذرنامه و صفحه های که در آنها مهر ویزا خورده است ، کپی تهیه نمایید.

۳٫ سه قطعه عکس رنگی

اگر در گذرنامه درخواست کننده اخذ ویزای شینگن یونان اسامی بیان شده باشد ، باید برای هر کدام از آن ها دو عکس رنگی در مدارک وجود داشته باشد.

عکس باید به صورت رنگی باشد و همچنین زمینه سفید و تمام رخ با ابعاد سه در چهار ( عکس باید از سه ماه کمتر گرفته شده باشد و با ظاهر فعلی شخص مطابقت داشته باشد.

۴٫ آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

۵٫ اسنادی که وضعیت شغلی متقاضی را معین نمایند :

• برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی

• برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
• برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
• برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
• برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

۶٫ مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

۷٫ ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

۸٫ بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

۹٫ در صورت لزوم، رزور هتل در یونان برای کل مدت اقامت

۱۰٫ بیمه مسافرتی

برای بررسی ابتدای مدارک در جهت اخذ ویزای شینگن یونان حداقل به سه هفته زمان نیاز دارد . البته این امکان وجود دارد که برای صادر شدن قطعی ویزا و تکمیل شدن مدارک زمان های بیشتری صرف شود اما معمولا بعد از اینکه مدارک به بخش کنسولی داده شد بعد از شش هفته مشخص می شود که شما می توانید ویزا بگیرید یا خیر.

زبان و پول رسمی کشور یونان

در کشور یونان پول رسمی یورو می باشد و زبان رسمی این کشور نیز یونانی است البته عده ی از یونانی ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

ویزای تحصیلی یونان

تحصیل و اعزام دانشجو به یونان

در کشور یونان آموزش عالی به دو دسته تقسیم بندی می گیردد که تحصیلات عالیه دانشگاهی و تحصیلات فنی را شامل می شود. این مراکز در اصل کمک می کنند که کشور از نظر تحقیقاتی و علوم کاربردی پیشرفت و توسعه داشته باشد .

البته در این کشور تحصیلات عالی غیر دانشگاهی نیز وجود داشته است که آموزشگاه های متفاوتی را شامل می شود.

در این آموزشگاه ها ، آموزش های حرفه ی زیادی در حیطه نیروی دریایی ، ارتش ، گردشگری ،هنری ، مذهبی و نظم عمومی داده می شود . البته در آموزش های عالی فنی حرفه ای آموزش های حرفه ی تری نیز برقرار است .

این موسسه ها با بودجه دولت و تحت نظارت آنها اداره می گردند و علاوه بر اینها نظارت بر انها توسط آموزش ملی و امور مذهبی نیز صورت می گیرد .

در یونان تحصیلات به صورت رایگان و به زبان یونانی می باشد. اما در برخی از دوره ها و سطح های ویژه تحصیلات عالیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آموزش ومدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه ها

در کشور یونان ۲۲ دانشگاه وجود داشته است که شامل هنرهای زیبا ، مراکز فنی ، دانشگاههای مکاتبه ی می باشند و در شهرهای مختلفی بنا شده اند .

در هر دانشگاه سرویس های مالی ، امور اداری واجرایی دانشگاه ها، ساختار درونی ، مراحل و شرایط استخدام پرسنل، سیاست های آموزشی و تحقیقات، برنامه ریزی ، تخصیص بودجه و …. به واسطه ضوابط درونی و مقررات معین تعبیه شده است.

دانشگاه ها در رشته های زیر به دانشجویان مدرک ارائه می دهند:

-علوم پزشکی شامل دندانپزشکی ، داروسازی و غیره
-علوم فنی شامل معماری، مدارس پلی تکنیک و غیره
-علوم اقتصادی و اجرایی شامل اقتصاد، مدارس مالی و غیره
-علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی شامل رشته های ادبیات، وکالت، جامعه شناسی ، مدارس هنر و غیره
-علوم ریاضی ، فیزیک و شیمی

تحصیلات عالیه فنی

در این مراکز اصلی ترین هدف کاربردی نمودن معلومات و دانش علمی است . در این کشور امروزه ۱۵ مرکز آموزش عالی وجود دارد که هر کدام از این مراکز حداقل از دو دانشکده تشکیل شده اند و این دانشکده ها هر کدام دو یا چند بخش داشته اند .

در شهرهای متفاوت یونان این مراکز را مشاهده می نماییم که برخی از آنها در دیگر شهرها دارای شعبه می باشند.در این مراکز طول تحصیل به مدت ۴سال و ۸ ترم می باشد . کل دوره شامل ۷ ترم آموزشی می باشد و در نهایت ترم پایانی به آماده کردن پایان نامه اختصاص می یابد.دانشجویان در ترم آخر به صورت امتحان در حرفه ی خود مشغول به فعالیت می شوند و سپس مورد ارزیابی واقع می گردند.

بعد از اینکه دوره تکمیل شد به دانشجویان مدرک داده می شود .

دانشجویان می توانند در مراکز آموزش عالی در ۹۵ حوزه تخصصی رشته های زیر مدرک دریافت نمایند:

-هنرهای گرافیکی و مطالعات هنری
-مدیریت و اقتصاد
-بهداشت و رفاه
-کاربرد امور فنی
-صنایع غذایی
-صنایع کشاورزی
-صنایع موسیقیایی

حمایت مالی اخذ ویزای شینگن یونان – تحصیلی

این موضوع به برخی از دانشجویان با در نظر گرفتن درآمد شخصی آنها و وضعیت خانوادگی ها بستگی دارد که برای عده ی از آنها اگر در محلی غیر از سکونت خود تحصیل کنند مساعده مالی در نظر گرفته می شود. تمامی دانشجویان در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تا زمانی که تحصلیشان تمام شود تحت درمان رایگان قرار خواهند گرفت .

به همه ی آنها کارت های دانشجویی داده می شود که می تواند در جاهای مختلف مانند موزه ها ، حمل و نقل عمومی و تئاترها و مراسم های هنری و گالری ها به وسیله آن تخفیف دریافت کنند . افرون بر این ها به برخی از دانشجوها تحت شرایط ویژه ی وام های خاصی داده می شود . بجز وام دانشجویی امکانات دیگری که بیان کرده ایم به دانشجویان دکتری داده نمی شود.

شرایط پذیرفته شدن در دوره های کارشناسی ارشد

در اخذ ویزای شینگن یونان پذیرش دانشجویان بر مبنای قوانین گزینش صورت می گیرد و مراحل پذیرش دانشجو به وسیله قوانین و مقررات داخلی موسسه اراده دهنده معین می شود . عموما شروطی که برای انتخاب متقاضیان صورت می گیرد بر اصل گزینش آنها یا نتیجه تست ها و امتحان های کتبی و شفاهی دانشجو می باشد .

در صورتی که این دوره ها به زبان یونانی ارائه می شوند ، در برخی از دوره ها خاص از زبان انگلیسی استفاده می شود . برای شرکت در این دوره ها حداقل نیاز است که یک زبان خارجی را یادگرفته باشید . مدت زمان این دوره ها حداقل به مدت یک سال می باشد.

شرایط اخذ مدرک دکترا

در اخذ ویزای شینگن یونان (ویزای تحصیلی یونان )بعد از این که این دوره گذرانده شد به افراد شرکت کننده مدرک دکتری داده می شود . هدف اصلی که این دوره ها داشته اند فوق تخصصی نمودن در رشته مدنظر و همچنین رایج کردن تحقیقات اصولی در رشته های علمی متفاوت با در نظر داشتن تقویت پایه عملی کشور می باشد .

اگر دانشجویی بخواهد در این دوره ها شرکت کند حتما باید مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشد . در دانشگاه های که دوره دکتری وجود ندارد افراد متقاضی با شرایط ویژه ی در آن پذیرفته می شوند . در این دوره ها قوانین پذیرش دانشجویان به واسطه خود موسسه ها تعیین می شود.

اخذ ویزای کار یونان

برای ایرانیان گرفتن ویزای کار یونانی کار ساده ی نیست و باید مراحلی را طی کنند ؛ با توجه به این که کشور یونان در کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد باید از این قوانین پیروی کند و بدین شکل است که کارفرما باید در کشور خودش این کار را به میزان ۳ ماه هر روز در این کشور آگهی نماید و در صورتی که متقاضی نداشته باشد.

این کار را دوباره به همان مدت (۳ ماه ) هر روز در اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورتی که کسی متقاضی نباشد در اسیای شرقی ، اروپا و … و همچنین برای ایران بسیار مشکل می باشد جز آنکه افرادی از سوی کارفرمای اروپایی درخواست کاری داشته باشند.

آتن پایتخت اساطیری یونان می باشد و به عنوان مهد تمدن غرب به شمار می رود این شهر پر جمعیت ترین شهری های یونان است و شهرهای مانند لاریسا ، ایراکلیون ، پاترا و ستالونیک نیز جز شهرهای بزرگ یونان به شمار می آیند.

امروزه کشور یونان جز کشورهای توسعه یافته می باشد و همچنین عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱میلادی) ، و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD(از ۱۹۶۰میلادی) و آژانس فضایی اروپا یا ESA(از ۲۰۰۱میلادی) می باشد .

اقتصاد در کشور یونان

از نظر رشد تولید ناخالص داخلی یونان از خیلی از اعضای اتحادیه اروپا زیادتر می باشد . یکی از منابع عمده درآمد زدایی در یونان صنعت گردشکری می باشد و همچنین حدود ۱۵ درصد از سهم ناخالص داخلی را شامل می گردد . به صورت مستقیم و همچنین غیر مستقیم ۱۶٫۵ درصد از نیروی کار کشور یونان در صنعت گردشگری به کار برده شده است .

یونان حدود ۴۹۰۰۰۰۰نفر نیروی کاری داشته است که در میان کشورهای توسعه و سازمان همکاری پس از کره جنوبی توانسته است در رتبه دوم قرار بگیرد .

با توجه به نظر سنجی های که به واسطه دانشگاه گرونینگن صورت گرفته است یونان در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ در هر سال در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم ساعات کار قرار داشته است .

به این صورت در سال یونانی ها ۱٫۸۱۱ ساعت خود را مشغول کار بوده اند و در هر ساعت در سال ۲۰۰۷ کارگران متوسط ۲۰ دلار را تولید نموده اند . این میزان ارقام به اسپانیا شباهت دارد و از متوسط تولید کارگران در آمریکا کمی بیشتر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای شینگن یونان و سایر کشورهای آسیا یی و اروپا یی می توانید با مشاورین و متخصصین ما در ویزاکار تماس حاصل فرمایید.

 

 

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان : کشور لهستان یکی از سرسبزترین کشور های اروپایی می باشد که همه ساله پذیرای افراد زیادی از تمام نقاط جهان می باشد. در این مقاله قصد داریم ، نحوه ی دریافت انواع ویزای شینگن لهستان را مورد برررسی قرار دهیم ، با آربی ویزا همراه باشید …

ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن لهستان

ادامه مطلب …

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان , ویزای کاری و تحصیلی مجارستان| ویزای مجارستان

ویزای شینگن مجارستان : ایرانیان چگونه می توانند ویزای شینگن مجارستان را اخذ کنند ؟

روادید مجارستان چگونه دریافت می شود؟

ویزای شینگن مجارستان چگونه گرفته می شود؟

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

یکی از کشورهای دیدنی که در جهان تا حدودی شناخته شده است مجارستان است ؛ مجارستان کشوری در قلب اروپاست که از طبیعت بکری برخوردار است و همچنین حاصل خیزی و طبیعت دیدنی آن میزبان عده ی زیادی از افراد بوده است .

مردم مجارستان به مهرمانی و مهمان نوازی مشهور می باشند. این کشور دارای سرزمینی ۱۱۰۰ ساله می باشد که در ۱۵۰ سال گذشته از کشور اتریش جدا شده است . مجارستان به عنوان یکی از کشورهای معروفی است که در فرهنگ اروپائی بسیار شناخته شده است و از سطح فرهنگ بالایی برخوردار است .

موسیقی و سوارکاری به عنوان دو قسمت جدا نشدنی از فرهنگ این کشور می باشد همچنین این کشور زیبا یکی از نقاطی است که هنرمندان و مخترعین زیادی در آن زندگی می کنند . از لحاظ زبانی ، این کشور زبان زیبای و مستقلی برای خود دارد که هم منحصر به فرد است و هم از زیبایی خاصی ریشه گرفته است.

اگر به این کشور سفر کنید می توانیم دوستان خوبی را برای خود پیدا کرده و با هنرمندان زیادی آشنا شوید جهت مهاجرت به مجارستان نیز میتوانید با مشارورین مهاجرتی آربی ویزا تماس حاص فرمایید .

وقت سفارت مجارستان

آدرس سفارت براری دریافت ویزای شینگن مجارستان در تهران : خیابان شهید کلاهدوز-‏خیابان دروس- میدان ‏هدایت- کوچه شادلو- ‏پلاک ۱۰‏
تلفن سفارت : ‏۲۲۵۵۰۴۶۰‏، ‏۲۲۵۵۰۴۵۲‏

 

چه مدارکی در سفارت جهت ویزای مجارستان نیاز می باشد:

* ترجمه بدون نیاز به تأییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه.

۱) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی.

الف- مدت اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود است .

ب- برای هر نفر ارائه گذرنامه جداگانه الزامی می باشد .

۲) شش قطعه عکس ۴ * ۳ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید

۳) اصل شناسنامه و ترجمه به همراه کپی از همه صفحه های شناسنامه .

۴) اصل و ترجمه گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک.

الف- حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر.

* در صورتی که گردش حساب وجود نداشته باشد ، گواهی موجودی حساب هم قابل ارائه است .

ب- سپرده های بانکی.

* ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین الملل پذیرفته است .

۵) اصل و ترجمه سند مالکیت.

۶) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف- پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

ب- وکلا: پروانه وکالت.

ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه.

د-بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

ه- مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت.

و-در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس.

ز-دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ( اصل نامة اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار ).

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.

۷) برای فرزندان زیر ۱۱ سال که بدون همراهی پدر، همچنین خانم های متأهل که تنها سفر میکنند، رضایتنامه محضری الزامی است.

۸) مدارک شغلی همسر برای خانم های خانه دار.

*در سفارت باید همه ی مسافرین جهت انگشت نگاری حضور داشته باشند .

* تا زمانی که از سفر باز گردند باید مدارک نزد آژانس باشد.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام میگردد.

* باید همه ی مدارک در ۲ سری کپی در برگه ۴A کپی داشته باشند.

ویزای تحصیلی مجارستان چگونه گرفته می شود؟

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

 

چه مدارکی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان لازم است :

– ترجمه شناسنامه با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

– پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی

– ترجمه ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

– اصل پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال و نیم و دو سری کپی از تمام صفحات ۹-۲

بعد از اینکه مدارک به واسطه دانشجو تکمیل شد و به موسسه مورد نظر ارائه شد ، موسسه برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه و کالج مورد تقاضای دانشجو اقدام می نماید.

برای اخذ پذیرش مقاطع بالاتر از لیسانس از دانشگاه مجارستان چه مدارکی لازم است؟

علاوه بر مدرک های بالا به چه مدارکی نیاز می باشد؟

– معدل بالاتر از ۱۴

– ارائه ۳ معرفی نامه از ۳ استاد زمان تحصیل

– جهت مقطع دکترا پروپوزال مورد قبول در رابطه با رشته انتخابی

– ارائه مدرک زبان انگلیسی در حد متوسط به بالا

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان از سفارت مجارستان چه مدارکی نیاز است؟

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان

– ۶ قطعه عکس ۶*۴ رنگی پاسپورتی

– ۶۰ یورو هزینه ویزای تحصیلی مجارستان

– گواهی تعهد پرداخت هزینه های دانشجو توسط پدر یا قیم در سربرگ محل کار آنها همراه با مهر و امضاء

– فتو کپی شناسنامه مادر

– گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم در سربرگ محل کار آنها همراه با مهر و امضاء

– ترجمه روزنامه رسمی یا جواز کسب محل کار پدر یا قیم

– سند ملکی یا موبایعه نامه به نام قیم

– پرینت حساب ۶ماهه قیم به انگلیسی

– گواهی پرینت بانکی موجودی ۲۰۰۰۰ یورو یا معادل ریالی آن به نام دانشجو

– پرداخت شهریه کالج یا ترم اول دانشگاه قبل از تکمیل پرونده سفارت

پس از اینکه مدارک مورد نیاز در پرونده تکمیل شد ، نماینده موسسه به سفارت مراجعه می کند و اقدام به ارائه مدارک و تعیین وقت می نماید تا برای صادر شدن ویزا هر اقدامی که نیاز باشد صورت بگیرد و نسبت به صدور ویزای دانشجویی اقدام کنند.

ویزای کار مجارستان

افرادی که دوست دارند ویزای مختص کار در کشور مجارستان را اخذ کنند می توانند در مدت زمان کوتاهی ، اقامت کاری خودشان را با ویزای شینگن مجارستان بگیرند . در صورتی که شخص تقاضا کننده پدرخانواده باشد لازم است خانواده خود را به این کشور ببرد . لازم است بدانیم که ارائه درخواست اخذ ویزای کار به سفارت کشور مجارستان ، ملزم دارا بودن یک دعوت نامه ی کاری می باشد که از سمت یک کارفرما در آن باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای شینگن مجارستان – ویزای مجارستان می توانید با مشاورین ما در ویزاکار – ویزای اروپا تماس بگیرید.

ویزای شینگن

ویزای شینگن با ویزاکار

ویزای شینگن با ویزاکار : ویزای شینگن یکی از انواع ویزاهاست که به شما این اجازه را می دهد تا برای یک مدت مشخص، به هر کشوری که عضو اتحادیه ی شینگن باشد، بتوانید سفر کنید.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

گرفتن این ویزا شرایط و قوانین خاصی دارد و معمولا با مراحل پیچیده ای همراه است و یک خطا در هنگام اخذ آن کافی است تا همه ی مراحل را از اول بگذرانید و دوباره از اول درخواست دهید. برای گرفتن ویزای شینگن باید با اصطلاحات تخصصی زیادی آشنا باشید که ممکن است شما را با سختی های زیادی روبرو کند.

به همین دلیل در این مطلب از الی گشت می خواهیم درباره ی این ویزا و قوانین آن کامل صحبت کنیم. در ادامه با آربی ویزا همراه باشید:

اطلاعات تکمیلی در رابطه با ویزای شینگن

ویزای شینگن می تواند توسط هر کشوری که عضو پیمان شینگن است صادر شود. در واقع با این ویزا می توان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به همه ی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا که عضو پیمان شینگن هم هستند سفر کرد.

چند کشور عضو اتحادیه ی شینگن عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، مجارستان، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا و… که به طور کلی تعداد آنها ۲۶ تاست.

مدت اقامت بعد از اخذ ویزای شینگن

البته مدت اقامت کاملا بستگی به نوع ویزا دارد اما ویزایی که برای توریست ها در نظر گرفته می شود معمولا ۹۰ روز اعتبار دارد. برای اخذ این نوع ویزا باید بتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید به این معنا که باید بتوانید ثابت کنید.

در مدت زمان اقامتتان در آن کشور، می توانید به طور کامل از پس هزینه های خود بربیایید و تامین باشید و اگر این ویزا را داشته باشید نه تنها به یک کشور بلکه می توانید به همه ی کشورهایی که عضو پیمان هستید، بدون هیچ محدودیتی سفر کنید.

برای اخذ این ویزا باید مصاحبه ی حضوری داشته باشید و بعد از پر کردن فرم درخواست ویزا و ارائه ی آن، با در دست داشتن مدارک ضروری، به سفارتخانه درخواست داده و وقت قبلی بگیرید و علاوه بر این پاسپورتتان باید کمتر از ۱۰ سال از صدور آن گذشته باشد و حداقل ۶ ماه به پایان آن اعتبار باشد.

برای اخذ ویزای شینگن توجه داشته باشید :

 • حتی برای تحویل مدارک هم باید خود شخص بصورت حضوری در محل کنسولگری حاضر شود.
 • هزینه ی این ویزا در سفارتخانه ی کشور مقصد و به ۲ روش نقدی یا با کارت پرداخت می شود.
 • برای کودکان زیر ۶ سال، نیاز به پرداخت هزینه نیست اما برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال باید حدود ۳۵ یورو پرداخت شود.
 • اگر قرار باشد شخصی که هنوز به سن قانونی نرسیده، ویزا را دریافت کند باید حتما پدر و مادر، فرم درخواست او را امضا کنند.
 • اگر قرار باشد که بیشتر از ۹۰ روز در آن کشور بمانید، باید علاوه بر مدارک ضروری، چند مدرک دیگر را هم ارائه کنید.
 • برای تمدید ویزا، باید به یکی از کشورهای عضو شینگن مراجعه و با آوردن دلیل و مدرک، درخواست تمدید ویزا داد.
 • معمولا ۱۴ تا ۲۱ روز برای گرفتن ویزا زمان لازم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای شینگن ، با ویزاکار همراه باشید.

ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن فرانسه کاملا تضمینی با وب سایت ویزای شینگن آربی ویزا همراه باشید. فرانسه نیز جزو کشورهای عضو شینگن می باشد. بنابراین برای سفر به این کشور باید جهت اخذ ویزای شینگن اقدام کرد.حضور فرد متقاضی جهت انگشت نگاری و مصاحبه در روز تعیین شده از طرف سفارت الزامی می باشد.

ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن فرانسه

اخذ ویزای شینگن فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که با دریافت ویزای شینگن میتوانید به آن سفر کرده و از آنجا به راحتی هر چه تمام به کشورهای دیگر عضو شنگن نیز سفر کنید. برج ایفل موزه لوور رصدخانه نیس کاخ ورسای اینها تنها بخشی از جذابیت های این کشور هستند. با سفر به فرانسه خاطره ای تکرار نشدنی را برای خود رقم بزنید. با هر سلیقه ای که باشید فرانسه به بهترین نحو شما را میزبانی خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای شینگن فرانسه

 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی  .
 • فرم درخواست ویزا
 • کارت ملی و شناسنامه .
 • ۲قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 • در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
 • گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش
 • حقوقی .
 • پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی
 • گواهی بازنشستگی
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • بیمه مسافرتی .
 • سند مالکیت در صورت وجود داشتن
ویزای شینگن بریتانیا

ویزای شینگن بریتانیا

ویزای شینگن بریتانیا به صورت تضمینی و فوری که سفارت انگلستان در ایران فعلا تعطیل می باشد و هموطنان جهت دریافت ویزا انگلستان باید به سفارت خانه های بریتانیا در سایر شهر ها متنند ابوظبی و استانبول مراجعه نمایند.

کشور بریتایا عضو پیمان شنگن نمی باشد و امکان سفر با ویزای شینگن به بریتانیا وجود ندارد.

ویزای شینگن بریتانیا

ویزای شینگن بریتانیا

اخذ ویزای شینگن بریتانیا

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزا شنگن بریتانیا با مشاورین ما در آربی ویزا تماس بگیرید.

ویزای شینگن آلبانی

ویزای شینگن آلبانی

ویزای شینگن آلبانی به صورت تضمینی و فوری که اتباع ایرانی جهت مسافرت به کشور آلبانی به ویزا این کشور نیاز دارند ولی متاسفانه کشور آلبانی در ایران سفارت ندارد و نزدیکترین سفارت آلبانی در ایران در شهر استانبول قرار دارد.

ویزای شینگن آلبانی

ویزای شینگن آلبان

برای دریافت ویزای شنگن آلبانی شما باید از کشور آلبانی دعوتنامه داشته باشید.

اخذ ویزای شینگن آلبانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای شینگن آلبانی می توانید با مشاورین ما در آربی ویزا تماس بگیرید.

ویزای شینگن موناکو

ویزای شینگن موناکو

ویزای شینگن موناکو به صورت تضمینی و فوری که کشور موناکو عضو پیمان شنگن است و برای مسافرت به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارید.

کشور موناکو در ایران سفارت ندارد ولی شما با داشتن ویزا شنگن می توانید به این کشور سفر کنید.

ویزای شینگن موناکو

ویزای شینگن موناکو

اخذ ویزای شینگن موناکو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای شینگن موناکو می توانید با مشاورین ما در آربی ویزا تماس بگیرید.

ویزای شینگن ایسلند

ویزای شینگن ایسلند

ویزای شینگن ایسلند به صورت تضمینی و فوری که کشور ایسلند عضو اتحاد شنگن می باشد و جهت مسافرت به ایسلند نیاز به ویزا شنگن دارید. حضور شخص متقاضی در زمان تعیین شده از طرف سفارت جهت دریافت مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد.

ویزای شینگن ایسلند

ویزای شینگن ایسلند

اخذ ویزای شینگن ایسلند

آدرس و تلفن سفارت ایسلند در در تهران جهت مراجعه حضوری: خیابان ولیعصر – خیابان فیاضی – فرشته – پلاک ۳۰ تلفن : ۲۲۰۳۹۹۹۰ می باشد.